Park Narodowy Tortuguero, Kostaryka

Park Narodowy Tortuguero, Kostaryka
W 1959 r. Założono Caribbean Conservation Corporation CCC (obecnie Sea Turtle Conservancy), aby badać i chronić karaibskie zielone żółwie. Pan Archie Carr, jej lider i założyciel, dyrektor naukowy, ekolog ekologiczny i biolog tropikalny, który w chwili śmierci był znany jako wiodący światowy autorytet w dziedzinie żółwi morskich.

Współpracując ściśle z rządem Kostaryki, pomogli ustalić, 28 października 1975 r., Co jest obecnie Parkiem Narodowym Tortuguero, jako zasób ochrony nie tylko żółwi, ale także dzikiej przyrody i jej różnorodności biologicznej. Jest to szczególnie istotne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Tortuguero jest najważniejszym miejscem na Karaibach Zachodnich dla gniazdowania tego zagrożonego gatunku, a także jednym z najbardziej różnorodnych biologicznie obszarów Kostaryki.

Park położony jest na północno-karaibskim wybrzeżu Kostaryki, 80 km na północ od miasta Limon. Rozciąga się na powierzchni 26 156 ha w głębi lądu i około 50 160 hektarów morskich.

Tortuguero jest bardzo mokrym lasem tropikalnym, o przybliżonej rocznej średniej opadów od 4500 do 6000 mm, ze względu na jego wiecznie zielone i zielone krajobrazy oraz średnią roczną temperaturę 26 ° C (78,8 ° F).

Tortuguero to sieć żeglownych jezior, rzek i kanałów (zarówno naturalnych, jak i sztucznych), które są wykorzystywane do transportu śródlądowego, a także są doskonałą okazją, aby cieszyć się lokalną przyrodą ponad 300 gatunków ptaków, płazów i ryb słodkowodnych, około 400 gatunków drzew, z których niektóre są bazą słynnych perfum i wód kolońskich, takich jak Ilan-Ilan Zota Caballo i inne podobne do Pachira), co zapewnia piękny kwiat i zapach, około 2200 gatunków innych roślin i wielu zwierząt, w tym 3 gatunki małp (Kapucyn o białych twarzach, pająk i wyjce), leniwce dwu- i trójpalczaste, krokodyle amerykańskie i kajmany, między innymi, a także zapewniające schronienie zagrożonym zwierzętom, takim jak manaty, tapiry i jaguary, by wymienić tylko kilka.

Fauna jest tak różnorodna w Tortuguero, a ponad 350 zidentyfikowanych gatunków ptaków, ssaków, płazów, gadów i ryb słodkowodnych zamieszkujących Tortuguero oraz słynne gniazdowanie różnych gatunków żółwi (skórzasty, zielony żółw, kłótnia i jastrzębiec) to Zielony Żółw tylko gatunki, dla których organizowane są wycieczki do obejrzenia.

Niektóre interesujące przykłady, które możesz zobaczyć podczas wizyty to: trzy gatunki małp (Wyjec, kapucyn i pająk o białej twarzy), leniwiec dwu- i trzypalczasty, anighas, czaple, czaple, szkarłatne i zielone ary, tukany, krokodyle amerykańskie, kajmany, bazyliki i jaszczurki, między innymi.

Flora w Tortuguero jest bujna, zielona, ​​obfita i wiecznie zielona. Obszar ten jest domem dla około 400 gatunków drzew i około 2200 roślin, z roślinnością różną od roślinności przybrzeżnej po mokre lasy. Mokradła to ważne ekosystemy, które odgrywają ważną rolę w regulacji przepływu rzeki i stanowią strefy tarła dla niektórych gatunków ryb, zapewniając jednocześnie siedlisko roślinom, owadom i ptakom.

Drzewa znalezione w Tortuguero zachwycają nas pysznymi zapachami i zapachami, pięknymi widokami, niektóre z kolorowymi kwiatami i są domem dla różnorodnej dzikiej przyrody w okolicy. Niektóre interesujące gatunki, które znajdziesz, to Pachira, Ilan-Ilan (kwiat jest używany jako główny składnik kilku słynnych perfum i wód kolońskich, takich jak Anais-Anais przez Cacharel), sota caballo, drzewo oleiste jest bardzo powszechne w Tortuguero i tak samo jest z wieloma gatunkami drzew, które tworzą duże przyparte systemy korzeniowe.
Prześlij opinię
Historia
Zapisane
Społeczność